Górskie

Górskie Odznaki Turystyczne:

Wstępując w szeregi Miejskiego Koła PTTK Tryton, a obecnie Oddziału PTTK Tryton, nie spodziewaliśmy się, że po kilku pierwszych wycieczkach liczba książeczek w naszej kolekcji wzrośnie. Owszem od dawna wiedzieliśmy, że istnieją różnego rodzaju Odznaki Turystyczne, ale jakoś tak zawsze brakowało chęci aby rozpocząć zbieranie.

Poznając członków PTTK zarazili oni nas swą pasją do zbierania Odznak Turystycznych, co w efekcie doprowadziło do stworzenia na naszym blogu specjalnej zakładki opisującej odznaki, które zbieramy. Obecnie jesteśmy posiadaczami kilkunastu książeczek, zarówno w tematyce górskiej oraz krajoznawczej, jak również i rowerowej.

W tej zakładce pragniemy przedstawić Górskie Odznaki Turystyczne, które uważamy za ciekawe i według nas godne polecenia do zbierania, dla wszystkich zainteresowanych. Tych odznak, ze względu na podstawową tematykę bloga, którą są góry, jest oczywiście w naszej kolekcji najwięcej. Aby uzyskać więcej informacji o interesującej nas odznace, wystarczy w poniższej tabeli kliknąć przy danej odznace w rubryczce więcej informacji „Tutaj”.

Lp. Nazwa Odznaki Miniatura Więcej informacji
1. Górska Odznaka Turystyczna PTTK Tutaj
2. Korona Gór Polski   Tutaj
3. Korona Sudetów   Tutaj
4. Korona Ziemi Kłodzkiej Tutaj
5. Diadem Polskich Gór   Tutaj
6. Sudecki Włóczykij Tutaj
7. Każdemu Jego Everest  

Tutaj
8. Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej Tutaj
9. Główne Szlaki Górskie Polski  

Tutaj
10. Odznaka 111 Tutaj
11. Górami Pogranicza Polsko-Czeskiego Tutaj