O nas

O nas! Czyli kilka słów o właścicielach bloga Świat Gór. Turystyczne małżeństwo – to na pewno. Początkowo blog taktował o wycieczkach górskich, miał to być zarazem typowy przewodnik po górach. Dziś Świat Gór to przede wszystkim relacje z naszej turystycznej działalności i licznych podróży. Już nie tylko góry, ale także i krajoznawstwo oraz życie przewodnickie to tematy przewodnie naszego bloga. Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga i kontaktu z nami pod adresem e-mail: adrkol7@wp.pl 

Nazywam się AdrianNazywam się Adrian, jestem twórcą bloga internetowego Świat Gór – Czyli blog o górach. Moja górska przygoda rozpoczęła się w 2007 roku w Zakopanem. To właśnie tu rozpoczęła się moja pasja do wędrówek górskich, która trwa po dziś dzień. W moim przypadku sprawdził się jeden z cytatów: „…Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy ten z nimi się nie rozłączy…”. Kiedyś można powiedzieć, że nienawidziłem gór, lecz właśnie w Zakopanem gdy razem z rodziną przeszliśmy trasę z Kasprowego Wierchu w kierunku Czerwonych Wierchów ta sytuacja się zmieniła. Niesamowite panoramy widokowe spowodowały, że pokochałem góry, na tyle, że stały się częścią mojego życia. Tworząc bloga w 2013 roku moim celem było stworzenie internetowego przewodnika po górach tych znanych jak i też tych mniej znanych, a także dzielenie się relacjami z moich górskich wojaży.

Od 2015 roku w moich podróżach i prowadzeniu, naszego już, bloga pomaga mi moja żona Daria. Świat Gór natomiast dość szybko przeobraził się w bloga o tematyce typowo turystycznej. Znaczny wpływ na naszą działalność ma także członkostwo w PTTK, które wpłynęło na rozwój krajoznawstwa w naszym życiu. Liczne wycieczki odbyte w ramach PTTK spowodowały, że postanowiliśmy rozszerzyć działalność na blogu o relacje z wycieczek krajoznawczych. Pasja turystyczna zaczęła się rozwijać do tego stopnia, że gdzieś w głowie pojawił się pomysł aby zostać przewodnikiem. W 2018 roku udało mi się to marzenie zrealizować, bowiem zostałem Przewodnikiem Terenowym po Województwie Opolskim. W międzyczasie udało mi się zdobyć także uprawnienia Przodownika Turystyki Górskiej oraz Kolarskiej. Teraz przede mną nowe wyzwania w tym zakresie, a moim głównym celem jest kurs Przewodnik Górski Sudecki. Mimo znacznych zmian, góry pozostaną w moim życiu na zawsze, także i na Świat Gór ta tematyka będzie najważniejsza, jednak będziemy razem z Darią dzielić się relacjami z całej działalności turystycznej.

Tyle o turystycznej pasji. Na co dzień z zawodu jestem pracownikiem administracji samorządowej. Ukończyłem Bezpieczeństwo Wewnętrzne na PWSZ w Nysie, a także Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2016 roku jestem także członkiem PTTK, a dokładniej Oddziału PTTK Tryton w Nysie, gdzie mam zaszczyt pełnić funkcję Sekretarza Zarządu. Poza turystyką interesuję się także historią oraz fotografią. Aparat towarzyszy mi zawsze i wszędzie, dzięki czemu mogę dzielić się z innymi licznymi fotografiami.

————————————————————————————————————————————————

DariaNazywam się Daria, od najmłodszych lat związana jestem z Głębinowem. Jest to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, znajdująca się nad jeziorem Nyskim, w pobliżu Nysy.Na co dzień jestem uśmiechniętą osobą, lubię pomagać bezinteresownie innym ludziom. Cieszy mnie każda pomoc, którą jestem w stanie drugiemu człowiekowi uczynić. Z zamiłowania uwielbiam wycieczki górskie, bo tylko w górach człowiek może się wyciszyć, pomyśleć. Może zauważyć jak piękny świat i krajobraz stworzył nam Pan Bóg. Osoba, która jest wzorem dla mnie do naśladowania to Jan Paweł II. To człowiek, z którego mogę czerpać wszelkie źródła, które są drogowskazem dla mnie w moim życiu.

Moją prawdziwą przygodę z górami rozpoczęłam w 2015 roku. Wcześniej często podróżowałam razem z moimi rodzicami i siostrą. W każdy weekend odwiedzaliśmy ciekawe miejsca w różnych zakątkach naszego regionu. Jednak właśnie w 2015 roku odbyłam moją pierwszą wycieczkę z Adrianem, która była początkiem czegoś nowego w moim życiu. Od tego czasu wiedziałam, że góry to miejsce, które będę odwiedzała bardzo często, a szczyty, które zdobędę będą dla mnie czymś wyjątkowym. Tak też do dzisiaj jako mały turysta wędruję po świecie i zwiedzam oraz zdobywam kolejne szczyty górskie. Od 2016 roku jestem także członkinią PTTK, dzięki któremu razem z Adrianem mogliśmy rozwinąć naszą pasję w kierunku krajoznawstwa.

Tyle o turystycznej pasji. Na co dzień jestem pracownicą Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie, który ma siedzibę w dawnym klasztorze zakonu Bożogrobców. To właśnie do nich także, należała niegdyś perła nyskiego baroku, czyli Kościół śś. Piotra i Pawła z przepięknymi iluzjonistycznymi polichromiami. Interesuję się także astronomią, uwielbiam czytać wszelkie informacje, związane z niebem i ciałami niebieskimi oraz tym wszystkim co wydarza się w świecie niebieskim. W wolnej chwili lubię czytać książki, przede wszystkim te o tematyce religijnej jak i górskiej. Mój ulubiony gatunek muzyki to piosenka turystyczna. Uwielbiam słuchać też takich zespołów jak: Exodus 15, Sound’n’Greace, Arka Noego oraz inne z tego gatunku.

Po za tym na co dzień jestem uśmiechniętym czerpiącym z życia człowiekiem, który potrafi cieszyć się każdym dniem i tym wszystkim co na swojej drodze napotka. Moje życiowe motto to: „Wszystkie nasze marzenia mają szansę się spełnić, jeśli mamy odwagę je realizować”.