Usługi przewodnickie

Usługi przewodnickie:

Usługi przewodnickie.Witam serdecznie na mojej stronie – wizytówce. Tutaj znajdziesz kilka informacji na temat oferowanych przeze mnie usług przewodnickich. Jeżeli poszukujesz licencjonowanego przewodnika i pragniesz przeżyć niezapomniane chwile poznając Śląsk Opolski. Dobrze trafiłeś!

Turystyką (zwłaszcza górską) zajmuję się od blisko 15 lat. Większość moich osiągnięć turystycznych można odnaleźć tutaj na moim blogu Świat Gór, który powstał w 2013 roku. Moje zainteresowania oscylują głównie w tematyce górskiej i rowerowej, ale od pewnego czasu realizuję się w krajoznawstwie. Jeśli chodzi o góry uwielbiam podróżować po Sudetach (choć swoją górską przygodę rozpocząłem w Tatrach, do których też mam sentyment), natomiast krajoznawczo mam szczególne zamiłowania do terenów historycznego Śląska i Księstwa Nyskiego. Gdy rozpoczynałem swoją górską przygodę moim marzeniem stało się to aby w przyszłości robić coś związanego z górami – w głowie krążył m.in. pomysł aby zostać Przewodnikiem Sudeckim.

Rozwój turystyki w moim życiu, a także członkostwo w PTTK doprowadziło w końcu do tego, że zdecydowałem się aby spróbować swoich sił jako przewodnik. W 2018 roku ukończyłem kilkumiesięczny kurs na Przewodnika Terenowego PTTK po Województwie Opolskim, a od tamtego czasu rozwijam się nadal w tej dziedzinie. Posiadam uprawnienia Przewodnika Terenowego po Województwie Opolskim, a także licencję Przewodnika po Ojcowskim Parku Narodowym. Ukończyłem także kursy doszkalające na przewodnika po: Nysie, Głuchołazach i Prudniku, a także po Przewodnika PTTK po Sudetach Wschodnich. Posiadam również uprawnienia Przodownika Turystyki Górskiej PTTK oraz Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK. Obecnie uczestniczę w kursie na Przewodnika Sudeckiego, aby w ten sposób zrealizować swoje życiowe marzenie.

Na co dzień jestem pracownikiem jednostki samorządu terytorialnego, a po pracy realizuję się jako turysta i przewodnik. Pełnię również funkcję Sekretarza Zarządu Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Jestem również członkiem OSP Regulice oraz członkiem kandydatem Głuchołaskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Zapraszam do współpracy.

Kontakt: adrkol7(at)wp.pl – tel. 734-435-153