O mnie

O mnie, czyli kilka słów o twórcy Świat Gór – Blog podróżniczy.

Początkowo blog taktował o wycieczkach górskich, miał to być zarazem typowy przewodnik po górach. Dziś Świat Gór to przede wszystkim relacje z mojej turystycznej działalności i licznych podróży. Już nie tylko góry, ale także i krajoznawstwo oraz życie przewodnickie to tematy przewodnie mojego bloga. A wszystko to można ubrać w trzy słowa: GÓRY – PODRÓŻE – PRZEWODNICTWO. Zachęcam do częstego odwiedzania i kontaktu pod adresem e-mail: adrkol7(at)wp.pl 

Nazywam się AdrianNazywam się Adrian, jestem twórcą bloga internetowego Świat Gór – Blog podróżniczy. Moja pasja do wędrówek górskich rozpoczęła się w 2007 roku w Zakopanem i trwa po dziś dzień. W moim przypadku sprawdził się jeden z cytatów: „Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy ten z nimi się nie rozłączy”. Jeszcze przed pamiętnym 2007 rokiem można powiedzieć, że nienawidziłem gór, lecz to właśnie w Zakopanem gdy razem z rodziną przeszliśmy trasę z Kasprowego Wierchu w kierunku Czerwonych Wierchów ta sytuacja się zmieniła. Niesamowite panoramy widokowe i to magiczne coś doprowadziło do tego, że pokochałem góry, a te stały się częścią mojego życia. Wędrując po Tatrach dosyć szybko zaczęło mi czegoś brakować i w ten sposób w 2011 roku zacząłem poszukiwać górskich wycieczek w swoim regionie. Od urodzenia związany jestem z Nysą (woj. Opolskie). Z mego miasta blisko już w Góry Opawskie, Wysoki Jesionik, Rychlebskie Hory czy na Przedgórze Paczkowskie. W ten sposób zacząłem odkrywać nowe wspaniałe miejsca.

Planując kolejne wycieczki w okolice dosyć często posiłkować się musiałem internetem, a w tym brakowało informacji zwłaszcza o czeskiej części gór. Moich wycieczek już się trochę nazbierało i w ten sposób w 2013 roku postanowiłem uruchomić Świat Gór. Moim celem było stworzenie internetowego przewodnika po górach tych znanych jak i też tych mniej znanych, a także dzielenie się relacjami z moich górskich wojaży. Blog dosyć szybko zaczął się zapełniać kolejnymi relacjami z górskich wycieczek, a kilka lat później przeobraził się w blog o tematyce typowo turystycznej. Znaczny wpływ na moją działalność ma członkostwo w PTTK, które wpłynęło na rozwój krajoznawstwa w moim życiu. Do PTTKu wstąpiłem w 2016 roku, a w ramach statutowej działalności miałem okazję uczestniczyć w licznych wycieczkach krajoznawczych. To doprowadziło do tego, że postanowiłem rozszerzyć działalność bloga o relacje z wycieczek krajoznawczych. Pasja turystyczna zaczęła się rozwijać do tego stopnia, że gdzieś w głowie pojawił się pomysł aby zostać przewodnikiem (choć to nie był wcale nowy pomysł bo odkąd połknąłem górskiego bakcyla powiedziałem sobie, że fajnie byłoby robić coś związanego z górami z moją pasją – już wtedy w głowie kłębił się pomysł zostania przewodnikiem). W 2018 roku udało mi się to marzenie zrealizować, bowiem zostałem Przewodnikiem Terenowym po Województwie Opolskim. W międzyczasie udało mi się zdobyć także uprawnienia Przodownika Turystyki Górskiej oraz Kolarskiej. Teraz przede mną nowe wyzwania w tym zakresie, a moim głównym celem jest kurs Przewodnika Górskiego Sudeckiego – to właśnie to życiowe marzenie, robić coś związanego z górami. Mimo znacznych zmian, góry pozostaną w moim życiu na zawsze, także i na Świat Gór ta tematyka będzie najważniejsza, jednak będę się tutaj dzielić relacjami z całej mojej turystycznej działalności.

Tyle o turystycznej pasji. Na co dzień z zawodu jestem pracownikiem administracji samorządowej. Ukończyłem Bezpieczeństwo Wewnętrzne na PWSZ w Nysie, a także Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2016 roku jestem także członkiem PTTK, a dokładniej Oddziału PTTK Tryton w Nysie, gdzie mam zaszczyt pełnić funkcję Sekretarza Zarządu. Poza turystyką interesuję się także historią oraz fotografią. Aparat towarzyszy mi zawsze i wszędzie, dzięki czemu mogę dzielić się z innymi licznymi fotografiami.