Usługi przewodnickie

Usługi przewodnickie: Przewodnik Górski Sudecki, Pilot Wycieczek, Przewodnik Terenowy PTTK po Województwie Opolskim, Przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym (licencja), Ratownik KPP.

Witam serdecznie na mojej stronie – wizytówce. Tutaj znajdziesz kilka informacji na temat oferowanych przeze mnie usług przewodnickich. Jeżeli poszukujesz licencjonowanego przewodnika i pragniesz przeżyć niezapomniane chwile poznając Śląsk Opolski. Dobrze trafiłeś!

Turystyką zajmuję się od blisko 15 lat. Większość moich osiągnięć w zakresie turystyki można znaleźć tutaj, na blogu Świat Gór, który powstał w 2013 roku. Moje zainteresowania oscylują głównie w tematyce górskiej i rowerowej, ale od pewnego czasu realizuję się w krajoznawstwie. Jeśli chodzi o góry uwielbiam podróżować po Sudetach (choć swoją górską przygodę rozpoczynałem w Tatrach), natomiast krajoznawczo mam szczególne zamiłowania do terenów historycznego Śląska i Księstwa Nyskiego. Gdy rozpoczynałem swoją górską przygodę moim marzeniem stało się to, aby w przyszłości robić coś związanego z górami – w głowie krążył mi pomysł, aby zostać Przewodnikiem Sudeckim.

Rozwój turystyki w moim życiu, a także członkostwo w PTTK doprowadziło do tego, że zdecydowałem spróbować swoich sił jako przewodnik. W 2018 roku ukończyłem kilkumiesięczny kurs na Przewodnika Terenowego PTTK po Województwie Opolskim, a od tamtego czasu rozwijam się nadal w tej dziedzinie. Posiadam uprawnienia Przewodnika Terenowego po Województwie Opolskim, a także licencję Przewodnika po Ojcowskim Parku Narodowym. Ukończyłem także kursy doszkalające na przewodnika po: Nysie, Głuchołazach i Prudniku, a także po Przewodnika PTTK po Sudetach Wschodnich. Posiadam również uprawnienia Przodownika Turystyki Górskiej PTTK oraz Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK. W 2021 roku ukończyłem organizowany przez Oddział PTTK Ziemi Kłodzkiej ponad półtoraroczny kurs oraz zdałem egzamin państwowy na Przewodnika Górskiego Sudeckiego, czym spełniłem jedno z swoich marzeń. Ostatnim ważnym elementem w mojej karierze przewodnickiej jest zdobycie na początku 2022 roku uprawnień Pilota Wycieczek po ukończeniu kursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Nysie. Choć mówię ostatnim, to wiem, że to dopiero początek przygody. W głowie snują się już plany kolejnych kursów i szkoleń, ale teraz nastał czas pracy w terenie z grupami turystycznymi.

Jestem zrzeszony w następujących klubach przewodnickich:

  1. Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocławiu (SKPS) – od 2022 roku
  2. Klub Przewodników PTTK Gwarek w Głuchołazach – od 2022 roku
  3. Klub Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek Województwa Opolskiego – od 2020 roku

Na co dzień jestem pracownikiem jednostki samorządu terytorialnego, a po pracy realizuję się jako turysta i przewodnik. Pełnię również funkcję Sekretarza Zarządu Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Posiadam uprawnienia ratownika KPP zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Ponadto jestem członkiem OSP Przełęk i Opawskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Zapraszam do współpracy.

Kontakt: adrkol7(at)wp.pl – tel. 734-435-153