Współpraca

Współpraca:

Działasz w turystyce? Chciałbyś rozpocząć współpracę z blogiem podróżniczym? Cieszę się, że trafiłeś właśnie na mojego bloga. Pod nazwą Świat Gór kryje się blog podróżniczy, a także związane z nim social media prowadzone na Facebooku oraz Instagramie. Podejmując współpracę umożliwiam reklamodawcy skorzystanie z możliwości zaprezentowania się na wszystkich moich kanałach.

W blogosferze działam od 2013 roku, a turystycznie od 2007 roku. Jestem Przewodnikiem Górskim Sudeckim, Terenowym PTTK po Województwie Opolskim oraz Pilotem Wycieczek. Posiadam uprawnienia Ratownika KPP (zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym). Zawodowo jestem pracownikiem jednostki samorządu terytorialnego. Więcej informacji o mnie można znaleźć klikając tutaj.

Na blogu mam ponad 200 wpisów – w większości to wycieczki górskie, ale są też wyjazdy krajoznawcze oraz wycieczki po Europie (Czechy, Słowacja, Austria, Włochy, Ukraina). Świat Gór to jeden z większych blogów podróżniczych w Polsce. W 2020 roku mój blog zajął 243 miejsce (na 578) w 5 edycji Rankingu Polskich Blogów Podróżniczych organizowanym przez CroLove.pl. Pod względem statystyk:

 1. 2020 rok moją stronę odwiedziło ponad 25 tys. osób (ponad 46 tys. odsłon)
 2. 2021 rok moją stronę odwiedziło ponad 33 tys. osób (ponad 61 tys. odsłon)
 3. 2022 rok (do 30.09) moją stronę odwiedziło ponad 31 tys. osób (ponad 56 tys. odsłon)

Artykuły w mediach o Świat Gór:

 1. Artykuł na portalu www.goryiludzie.pl – wpis kliknij tutaj.
 2. Wywiad w Nowinach Nyskich – Ich Świat Gór – wywiad kliknij tutaj.
 3. Wywiad w Radiu Opole – Krajoznawcy z całej Polski spotkają się w Nysie. Nie zabraknie czeskich akcentów – wywiad kliknij tutaj.
 4. Wywiad w Radiu Opole – Świat Gór Adriana Kołodzieja – wywiad kliknij tutaj.
 5. Wywiad w Radiu Opole – „Knedle z bigosem” czyli Polsko-Czeskie walory turystyczne – wywiad kliknij tutaj.
 6. Wywiad w Radiu ONY – Co słychać w turystyce? – wywiad kliknij tutaj.
 7. Wywiad w Radiu ONY – Jak spędzić krótkie wakacje i gdzie się wybrać – wywiad kliknij tutaj.

Możliwości współpracy:

 1. Recenzja odwiedzonego miejsca: z chęcią odwiedzę wskazane przez Ciebie miejsce, skorzystam z Twoich usług, a następnie przygotuję stosowną recenzję. Co ważne podejmując współpracę musi to być miejsce, które również mi się spodoba. Na moim blogu nie polecę miejsca w które nigdy sam bym się nie wybrał.
 2. Wyjazdy sponsorowane: przyjadę do wskazanego przez Ciebie regionu, a w czasie tej wizyty opiszę walory turystyczne tego regionu. Przez cały czas trwania wyjazdu będę relacjonować wyjazd w social mediach.
 3. Testowanie sprzętu: z chęcią przetestuję oferowany przez Ciebie produkt, bądź usługę, a następnie przygotuję recenzję dla moich fanów. Mogę także podjąć współpracę długofalową. Co ważne, oferowane do testów produkty muszą wpisywać się w tematykę bloga.
 4. Przekazywanie zdjęć: posiadam bogatą bazę zdjęć w szczególności z terenów Województwa Dolnośląskiego oraz Opolskiego, które mogę przekazać do różnego rodzaju publikacji o tematyce górskiej i turystycznej.
 5. Usługi przewodnickie: jako przewodnik turystyczny świadczę usługi w zakresie przewodnictwa (Sudety, Dolny Śląsk, Województwo Opolskie, Ojcowski Park Narodowy) oraz pilotażu (na terenie całego kraju). Zapraszam do kontaktu organizatorów wycieczek.
 6. Wystąpienia i prelekcje: jestem przewodnikiem turystycznym, jesteś zainteresowany zorganizowaniem spotkania o tematyce górskiej czy też turystycznej? Chciałbyś poznać ciekawe miejsca w polskich Sudetach czy też w Województwie Opolskim? Zapraszam do kontaktu.
Współpracując ze mną, masz gwarancję, że wszystkie materiały będą na najwyższym poziomie. Napisz: adrkol7(at)wp.pl

Dotychczas zaufali mi:

1. Wydawnictwo Compass – Korona Gór Polski – przewodnik turystyczny (wyd. 2022).

Blogosfera w naszym kraju jest bardzo bogata. Są także blogi podróżnicze na które ja sam często zaglądam i z którymi można powiedzieć współpracuję. Dlatego też poniżej prezentuję listę blogów do odwiedzenia których zapraszam (klikając w zdjęcie zostaniesz przeniesiony na wskazanego bloga):

 • Globtroters – It’s beautiful life

logo glob kopia czarne

 • Góry Opawskie:

Góry Opawskie

 • Mynaszlaku.pl:
 • Skadi na Grani:

Skadi

 •  Góry ponad chmurami

Góry ponad chmurami

 • Dzika strona

Dzika baner